Materská škola - Galéria gotografií - šk. rok 2016/2017

Už vieme ako pomôcť

Organizácia Škola života zo Žiliny pre našich žiakov I. stupňa, piatakov a detičky z materskej školy pripravila koncert PRVÁ POMOC.

Tento koncert bol iný ako ostatné, ktoré doteraz žiaci absolvovali. Počas celého koncertu, ktorý prebiehal utorok - 15. februára 2017 v telocvični školy, sa striedali melodické piesne, krátke rozhovory na tému prvej pomoci a praktické ukážky záchrany človeka. Text piesní, klipy k piesňam, čísla prvej pomoci a spôsoby záchrany ľudského života sa zobrazovali na plátne. Žiaci neboli len pasívnymi divákmi, ale mohli sa zapojiť do spievania piesní a všetkých aktivít. Moderátori, ktorí boli súčasne aj spevákmi, používali dva hudobné nástroje, gitaru a bubon. Špeciálnym hosťom bola pani zdravotníčka, ktorá žiakom predstavila priestory a náplň práce záchrannej služby. Rozprávala a na figuríne ukázala rôzne spôsoby záchrany života, ktoré si mohli deti priamo vyskúšať a správne sa ich naučiť.

Bol to plnohodnotný zážitok, na ktorý žiaci len tak nezabudnú. Určite sa im v budúcnosti podarí zachrániť ľudský život, podať pomocnú ruku v pravý čas, pretože už vedia ako pomôcť.

PaedDr. Beáta Valkovičová

Jesenná slávnosť
Jesenná brigáda
Plavecký výcvik